Haber bu konuya: Renault


Bu konuda ara:   

Haber özetleri | Yeni bir konu seçin ]


2013 Renault Clio MK4

1990 yılında orijinal modelin lansmanından bu yana 115′den fazla ülkede yaklaşık 11.5 milyon Clio satıldı.

Günümüzde, dördüncü nesil versiyonun günyüzüne çıkarılmasıyla birlikte Clio tarihinde yeni bir sayfa açılmak üzere…

Yeni Renault Clio yepyeni özellikleriyle farklı bir konuma yerleşiyor:

Renault tasarım Rönesans’ının meyvesi olan duygu ve tutkulu bir stil; buna ek olarak hem iç hem de dış tasarımda geniş bir kişiselleştirme seçeneği.

Uygun fiyata yenilikçi teknolojiler:

-Geri görüş kamerası, eller serbest kart sistemi, R-Sound Effect, Renault Bass Reflex sistemi

-Altı vitesli EDC çift kavramalı otomatik vites kutusu,

-İnternet bağlantılı entegre bir dokunmatik ekranlı tabletten Renault R-Link.

Her biri pazarın en düşük yakıt verimliliğini ve CO2 değerlerini sunmak üzere tasarlanmış motor yelpazesi sayesinde son derece keyifli bir sürüş:

-Yeni üç silindirli benzinli motor: Energy TCe 90 (4.3 litre/100km ve 99g/km CO2),

-Energy dCi 90 (3.2 litre/100km ve 83g/km CO2b).

“Yeni Clio akıllarda yer edecek. otomobilin sahip olduğu tasarım bir önceki modellere göre büyük bir değişiklik gösteriyor ve önemli yenilikçi bir boyut kazanıyor.” Carlos Tavares (Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür)

Yeni Renault Clio; markanın yeni tasarım kimliğinin vücut bulmuş hali

Yeni Renault Clio, Tasarım Direktörü Laurens van den Acker tarafından başlatılan Renault tasarım Rönesansı’nı yansıtan ilk seri üretim modeldir. markanın en son konsept araçlarının tarzı ve duygusunu Yeni Clio’nun tasarımında bir araya getirildi.

“Yeni Renault Clio duygu ve arzuları öne çıkaran bir heykel olarak algılandı. Tıpkı insan vücudunda yer alan kaslar gibi, Yeni Clio’nun sahip olduğu kıvrımlar, DeZir konsept modelinin yansıttığı dinamizmi ifade ediyor. Otomobilde hiçbir şekilde dar veya agresif açılar yer almıyor, onun yerine otomobile dokunma hissi uyandıran kıvrımlar yer alıyor.” Laurens van den Acker (Tasarım Direktörü)

Dengeli, dinamik dış tasarım

Yeni Renault Clio, parlak siyah bir zemin üzerinde büyük ve dikey Renault logosunu içeren ön tasarımı ile ön plana çıkıyor. Bu özellik, ilk olarak DeZir konsept modelinde göze çarpmıştı. Yeni Clio’da ön tasarım farlar ile daha fazla vurgulanıyor. Farların alt bölümü krom çerçeveler ve LED farlar ile ön plana çıkıyor.

Sadece beş kapılı olarak pazara sunulan Yeni Clio, arka yan camlara yakın bir noktada gizlenmiş entegre arka kapı kolları ile birlikte sportif bir görünüme sahip. Önceki nesiller ile karşılaştırıldığında Yeni Clio, azaltılan yerden yüksekliği, daha fazla iz genişliği, lastiklerin siyah bölümünün azaltılması ile ekstra dinamizm ve kişilik kazanıyor. Yeni Clio, lansmanından itibaren DeZir için kullanılan lansman rengiyle birlikte (Ateş Kırmızısı) sekiz farklı renkte sunulacak.

Modern, sıcak ve ergonomik bir iç mekan

Yeni Renault Clio’nun iç mekanı güç ve güven uyandırmak üzere aracın dış tasarımını kusursuzca tamamlıyor. Uçak kanadı şeklinde ön panel, orta konsola kusursuzca yerleştirilmiş multimedya sistemi, geniş renk seçenekleri, dijital hız göstergesi, konforlu koltuklar ve kromlu piyano siyahı görüntü ile vurgulanan konfor unsuru, modern ve ergonomi ile birlikte sunuluyor.

Kişiye özel, herkesin kullanabileceği seçenekler

Tasarımından itibaren Yeni Renault Clio, iç ve dış mekanın kişiselleştirilmesi üzerine düşünüldü. Müşteriler aracın dış görüntüsünü dış ayna muhafazaları, ön ızgara, arka panel etekler, alt kapı koruyucuları, jant seçenekleri ve tavan grafikleri ile birlikte kişisel hale getirebilecekler.

Aracın iç mekanını kişisel hale getirmek için ise ön panel, kapı panelleri, direksiyon simidi, vites kolu çevresi, hava çıkış kanalı çerçeveleri, döşeme malzemeleri ve opsiyonel paspaslar gibi seçenekler bulunuyor. Çekici fiyatlara sahip olan opsiyon paketleri ile müşterilere birçok seçenek birarada sunuluyor olacak.

Yeni Renault Clio: yeniliklerle dolu

Konu yenilik olduğunda Yeni Renault Clio kendi segmentinde beklentileri yeniden tanımlama ve küçük araç standartlarını yükseltme geleneğini devam ettiriyor.

Renault R-Link – otomobile ve internete bağlı entegre bir tablet

Direksiyon simidine entegre radyo kumandaları (1982, R11 Electronic) ve araç içi navigasyon gibi (1994, Safrane) yeniliklerle birlikte seri üretim pazarına eller serbest kart sistemi (2001’de) ve yüksek çözünürlüklü ekrana sahip GPS navigasyonu (2009’da Clio için satış fiyatı €490 olan Carminat TomTom®) getiren ve Clio için Carminat TomTom® LIVE navigasyonu sunan Renault, bütün bu yeniliklere Renault R-Link ile devam ediyor.

Yeni Clio’da opsiyon olarak sunulan Renault R-Link, aşağıdaki özellikleriyle otomobil ile dış dünya arasında bir köprü görevi görüyor:

- Yedi inçlik (18cm) dokunmatik ekran. Sesli kumanda ve pazarda bir ilk olarak kullanıcı tarafından, gözlerini yoldan ayırmadan, temel işlevlere güvenli ve basit erişim için kişiselleştirilebilen ana sayfa.

- TomTom® bağlantılı navigasyon. Live servisleri içeriyor ve pazarın en iyi gerçek zamanlı trafik bilgilerini sunuyor. Böylece seyahat süreleri ve yakıt tüketimi azalıyor.

- Diğer faydalarının yanı sıra aracın kendi elektronik sistemi ile sağlanan bağlantı ileri eko-sürüş fonksiyonlarına (Driving eco²) erişimi mümkün kılarak sürücü davranışlarının analiz edilmesini ve yakıt tüketiminin azaltılmasını sağlıyor.

- Bir otomobil içim ilk uygulama mağazası olan Renault R-Link Store sayesinde kullanıcılar çok kapsamlı ve çeşitli uygulamaları otomobillerinden veya bilgisayarlarından görüp indirebiliyor (‘My Renault’ aracılığıyla).

Renault R-Link işlevleri, ‘Paris Incubateurs’ (genç yeteneklere yönelik Paris bazlı bir inkübatör) ve LeWeb’11 fuarındaki start-up’lar sayesinde genişlemeye devam edecek. TomTom® LIVE ve sürücüleri tehlikeli durumlarda uyaran COYOTE uygulamalarının (uygulamanın bulunduğu ülkelerde) yanısıra R-Link kullanıcıları mesajlarını kontrol edebilir; ajandalarını idare edebilir, en yakın servis istasyonunu ya da park yerini belirleyebilir veya tweet atabilirler…

Renault R-Link uygulamaları arasında yer alan Renault R-Sound Effect sayesinde Yeni Clio içindeki ses sistemi ortamına uygun biçimde kişisel hale getirilebiliyor. Renault R-Sound Effect sayesinde her biri kendine özgü, çekici özelliğe sahip ve hız / hızlanma gibi sürüş parametreleri ile son derece uyumlu altı farklı motor sesi profili oluşturulabiliyor.

Yeni Renault Clio üç ekipman seviyesinden ikisinde MEDIA NAV sistemini standart olarak sunuyor.

Orta konsola entegre MEDIA NAV sisteminde yedi inçlik (18cm) dokunmatik bir ekran, radyo ve hem müzik hem de eller serbest cep telefonu kullanımına yönelik Bluetooth® işlevi yer alıyor. MP3 ile ise ön panelde bulunan USB portu veya jak soketi ile bağlanabiliniyor. MEDIA NAV sistemi 2D ve 3D (kuş bakışı) ekranlı ‘Nav N Go’ navigasyon ile sunuluyor.

Dünya prömiyeri: Renault Bass Reflex sistemli Bluetooth® radyolar

Yeni Renault Clio’nun bütün versiyonlarında ön kapı hoparlörlerine entegre akıllı ses sistemi bulunuyor. Renault Bass Reflex olarak bilinen bu sistem, 30 litrelik hoparlör muhafazasının sunduğu ses ve dinleme keyfini birlikte sunuyor. Bas frekansları daha güçlü ve ses kalitesini korunuyor.

Bütün Yeni Clio yelpazesi, eller serbest telefon kullanımına ve MP3 üzerinden kusursuz ses kalitesiyle audio aktarımına imkan tanıyan Bluetooth® ile donatılmış durumda. Bütün radyolarda USB ve jak soketleri de yer alıyor.

Yeni Renault Clio: kullanması tam bir keyif. Ve ana hedefi yakıt tasarrufunda ve CO2 emisyonlarında lider olmak

Yeni Renault Clio büyük ölçüde güncellenmiş olan benzinli ve dizel motorları sayesinde düşük yakıt tüketimini ve sürüş keyfini bir araya getiriyor. Benzinli olan iki motor (Energy TCe 90 ve TCe 120) çok düşük seviyede yakıt tüketimi ile CO2 emisyonunu orta düzey hızlanmalı ve iyi tepki veren bir motorla birleştiriyor. Önemli derecede iyileştirilmiş olan yeni nesil Energy dCi motorları Yeni Clio’ya rekor düzeyde yakıt ekonomisi ile birlikte eşsiz bir sürüş keyfi sağlıyor.

İki yeni Energy motoru: günlük kullanıma yönelik ileri teknoloji

Yeni Energy TCe 90 benzinli motor

Yeni Clio, üç silindirli, turbo şarjlı Energy TCe 90 motorunu taşıyan ilk Renault modelidir. Renault tarafından üretilen ilk üç silindirli bu motor, lansmanından itibaren sürüş keyfi ve yakıt ekonomisi arasında eşsiz bir denge sağlayacaktır:

-Üç silindirli, turbo şarjlı 899cc motorda Stop&Start özelliği bulunuyor ve normal havalandırmalı 1.4 litrelik bir motorun performansını sunuyor.

-Ultra düşük ataletli bir turbo sayesinde düşük motor devirlerinde bile iyi bir tepki elde ediliyor: 2,000 d/d’de 90bg ve 135Nm (pik torkun yüzde 90’ı 1,650 d/d ila 5,000 d/d arasında elde ediliyor),

-Daha yüksek vites oranlarına sahip ekonomik olarak optimize edilmiş bir versiyon ve 4.3 litre/100km yakıt tüketimi; bu da 99g/km[3] CO2 emisyonuna denk geliyor.

-Yerini aldığı TCe 100 ile karşılaştırıldığında yüzde 21 daha az yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu c sunuyor.

Yeni dizel Energy dCi 90

Stop&Start özelliğini içeren ve Energy ailesinin en yeni üyesi olan yeni 90bg’lik 1.5 dCi:

- Dört silindirli 1.5-litrelik bir motor; 1,750 d/d’den itibaren 220Nm; mevcut dCi 85’e göre 20Nm daha fazla,

-Daha yüksek vites oranlarına sahip ekonomik olarak optimize edilmiş bir versiyon ve Renault eco2 imzasını taşıyan 3.2 litre/100km yakıt tüketimi; bu da 83g/kmc CO2 emisyonuna denk geliyor.

Yeni TCe 120. Altı vitesli EDC otomatik vites ile birlikte.

Yeni Clio dinamik TCe 120 motoru ve buna bağlı olarak Renault’da B segmenti için ilk kez kullanılan engine altı vitesli EDC (Efficient Dual Clutch) vites kutusu bulunuyor:

-Normal havalandırmalı 1.6 litrelik motor performansına sahip dört silindirli 1.2-litrelik motor,

- 120bg ve 1,750d/d’den itibaren 190Nm tork için doğrudan yakıt enjeksiyonu ve turbo şarjı

Söz konusu motor hali hazırda onay aşamasındadır ve 2013’ün ilk yarısından itibaren sunulacaktır. Bu motor kendi sınıfındaki en güçlü ve en ekonomik motor olacak.

2013’ün ilk yarısından itibaren dCi 90 motoru için EDC çift kavramlı vites kutusu ile birlikte sunulacak olan Yeni Clio sürüş keyfini bir adım ileri taşıyacak ve çok iyi tepki veren otomatik vites kutusu ile pürüzsüz vites geçişleri sunacak.

Ekonomik sürüşe yönelik olarak tasarlanmış sistemler

Yeni Clio, bütün bu mühendislik özelliklerinin yanı sıra yakıt tüketimini ve CO2 salımını azaltmak amacıyla sürücülere çok çeşitli çözümler sunuyor:

-ECO mode[4] sayesinde sürücüler tek bir tuşa basarak aracın performans parametrelerini değiştirebiliyor ve bu sayede yüzde 10’a varan yakıt tüketimi sağlayabiliyor.

-Ön paneldekid sürüş stili monitörü (yeşil, sarı veya turuncu) ve Vites Değişikliği Göstergesi (GCI) sayesinde sürücüler yakıt tüketimlerini azaltmak amacıyla sürüş tarzlarını iyileştirebiliyor.

- Renault R-Link ile uygulanabilen Driving eco² uygulaması sürücülere bütün bilgileri aktararak sürüş tarzlarını analiz etmelerine ve hem yakıt tüketimlerini hem de CO2 emisyonlarını azaltmalarına yardımcı olmaktadır.

Yeni Renault Clio: kalite ve güvenlik

Flins (Fransa) ve Bursa Oyak Renault Fabrikaları’nda üretilen Yeni Renault Clio, Renault’nun kalite standartlarını koruyor. Daha büyük veya daha pahalı modellerden hiçbir eksiği kalmaksızın kalite açısından yüksek standartlara sahip erişilebilir fiyatlı bir otomobildir. Yeni Clio, Ortaklığın B platformu üzerinde yeni bir versiyon üzerine inşa edilmiştir ve sıra dışı konforu, manevra kabiliyeti ve düşük gürültü seviyeleri için optimize edilmiştir.

Güvenlik bu ailenin en önemli özelliği: 2005’de Clio III B-segmentinde EuroNCAP çarpışma testi derecelendirmesine 5 yıldız alan ilk model oldu. Yeni Clio da sahip olduğu sayısız güvenlik özelliği sayesinde en yüksek düzeyde güvenliği sunuyor.

2013 Renault Clio (4) Sports Tourer

Geçtiğimiz hafta internete sızan casus fotoğrafları ile gündeme gelen yeni Clio (4) Sports Tourer’ın ilk render çalışması Martinovi’den geldi.

PS-Garage’dan Ivan Martinovi tarafından hazırlanan imaj çalışması yeni nesil kompakt Tourer’ın nasıl görüneceği hakkında önemli ipuçları taşıyor. Tahmin etmek zor değil ancak casus fotoğrafların sadece birkaç detayı üzerinde geçekleştirilen değişiklikler üretim modelini neredeyse ortaya çıkarmış.

Hatchback varyantı ile aynı ön yüzü paylaşması beklenen 2013 Clio (4) Sports Tourer’ın revize edilen difizör tasarımı, D sütununda kullanılan siyah paneller, tavan rayları ve gizli arka kapı tutamakları selefine göre daha pürüzsüz ve çekici görünüyor.

Kaputun altında, üç ve beş kapılı hatchback varyantlarına benzer şekilde 900cc üç silindirli Energy TCe 90, yeni 1.5 litrelik dört silindirli Energy dCi 90 ve 1.2 litre hacimli TCe 120 motorların görev yapması bekleniyor. “Turkeycarblog” 2013-Renault-Clio-4-Sports-Tourer-Estate.jpg

2012 Renault Modelleri

Yeni 2012 Model Kangoo Multix

 
2012 Model Yeni Renault Kangoo Multix Fiyatları ve Modelleri
- Yeni Kangoo Multix Pampa 1.5 dCi 85 bg fiyatı
- 2012 model Kangoo Multix Extreme Edition 1.5dCi 105 bg fiyatı
- Yeni Kangoo Multix Chromline Edition 1.5dCi 105 bg oto fiyat
   

2012 Model Sıfır Km Renault Megane

 
2012 Model Yeni 0 km Renault Megane
- 2012 Renault Megane Coupé Color Edition 1.5 dCi 105 bg oto fiyatı
- 2012 Renault Megane Coupé Impressor 1.5 dCi EDC 110 bg fiyatı
- 2012 Renault Megane Coupé Impressor 1.5 dCi 105 bg indirimli fiyatı
 

2012 Model Yeni Renault Fluence

 
Yeni Renault Fluence 2012 modelleri ve fiyatları 
- 2012 Yeni Renault Fluence Extreme Edition 1.6 110 bg
- 2012 Renault Fluence Dynamique 1.5 dCi 85 bg oto
- 2012 Renault Fluence Business 1.5 dCi EDC 110 bg
   

Yeni Renault Megane Coupe Cabriolet 2012

 
2012 Renault Megane Coupe 
.Impressor 1.5 dCi 105 bg fiyatı 51.700 TL
- Yeni 2012 Renault Megane Coupe Color Edition 1.5 dCi 105 bg oto
- 2012 Renault Megane Coupe Impressor 1.5 dCi EDC 110 bg kampanyalı
   

2011 Model Yeni Renault Symbol

 
2011 model yeni Renault Symbol arabalar.
- 2011 Renault Symbol Authentique 1.2 16V 75 bg
- Yeni 2011 Model Renault Symbol Expression 1.4 75 bg oto
- 2011 Sıfır Renault Symbol Expression Plus 1.5 dCi 65 bg
   

Renauld Clio Grand Tour Oto 2011

 
2011 Model Yeni Renault Clio otomobil. 
- 2011 Renault Clio HB Authentique 1.2 75 bg
- 2011 Renault Clio HB Extreme 1.2 75 bg BVR oto
- Yenş Renault Clio HB Executive 1.6 110 bg BVA oto
   

Yeni Renault Koleos 4x4 Oto

 
Sıfır Renault Koleos 4x4 Fiyatları 2011 fiyat listesi. 
- 2011 Renault Koleos Yeni Dynamique 2.0 dCi 175 bg,
 
- Yeni Renault Koleos Yeni Dynamique 2.0 dCi 150 bg BVA
- Renault Koleos Yeni Privilege 2.0 dCi 150 bg BVA
   

2011 Model Yeni Renault Clio

 
2011 model yeni Renault Clio arabalar.
- 2011 Model Renault Clio HB Authentique 1.2 75 bg
-Yeni Renault Clio Grand Tour Authentique 1.5 dCi 65 bg1.5 dCi 65 bg
- 2011 Renault Clio Grand Tour Executive 1.5 85 bg araba
   

2011 Model Yeni Renault Latitude

 
2011 model yeni renault latitude arabalar.
- Yeni Model Renault Latitude Expression 1.5 dCi 110 bg Euro5 ,
- Yeni Renault Latitude Privilege 2.0 dCi BVA 175 bg Euro5
- Yeni Renault Latitude Executive 2.0 dCi BVA 175 bg Euro5
   

2011 Model Renault Trafic Sıfır Ticari Araç Fiyatları

 
2011 Model Renault Trafic sıfır ticari araç fyat listesi.Renault Trafic Multix Faz 2 Grand Confort 5 m³ 2.0 dCi Euro4 , 2011 Renault Trafic Van Faz 2 Grand Confort 5 m³ 2.0 dCi Euro4 kampanya araç fiyatı , Sıfır Renault Trafic Van Faz3 Confort 6m3 2.0 dCi Yeni Renault Trafic Silindir Sayısı 4, 2011 Renault Trafic Silindir Hacmi (cm3) 1996.
 

 

Yeni Megane Coupe 2011

 
Yeni Megane Coupe’nin heyecan verici tasarımı, hassas sürüş özellikleri, üstün teknolojisi ve hayranlık uyandıran şık iç mekanı ile nereye giderseniz, tüm bakışlar size çevrilecek. 2011 sıfır yeni Renault Megane Coupé Impressor 1.4T 130 bg
 

 

Yeni Renault Kangoo Multix

 
Yeni Renault Kangoo ile aile boyu rahatlığı yaşayın.Babalar için sürüş keyfi, anneler için taşıma alanları, misafirler için geniş iç hacim, çocuklar için güvenlik.
 

Renault Megane 1999-2002 Model Yedek Parçaları

 

RENAULT MEGANE (99-02) TAMPON ÖN YUVARLAK SİS DELİKLİ

RENAULT MEGANE (99-02) MOTOR KAPUTU
RENAULT MEGANE (99-02) ÇAMURLUK ÖN SAĞ
RENAULT MEGANE (99-02) ÇAMURLUK ÖN SOL
RENAULT MEGANE (99-02) ÇAMURLUK ÇAMURLUK DAVLUMBAZI ÖN SAĞ
RENAULT MEGANE (99-02) ÇAMURLUK ÇAMURLUK DAVLUMBAZI ÖN SOL
RENAULT MEGANE (99-02) PANJUR ÖN SAĞ SİYAH NİKELAJ KAPLAMA
RENAULT MEGANE (99-02) PANJUR ÖN SOL SİYAH NİKELAJ KAPLAMA
RENAULT MEGANE (99-02) PANEL ÖN
RENAULT MEGANE (99-02) AYNA YAN DİKİZ SAĞ ELEKTRİK ISITMALI
RENAULT MEGANE (99-02) AYNA YAN DİKİZ SOL ELEKTRİK ISITMALI
RENAULT MEGANE (99-02) AYNA YAN DİKİZ SAĞ MANUEL SENSÖRSÜZ
RENAULT MEGANE (99-02) AYNA YAN DİKİZ SOL MANUEL SENSÖRSÜZ
RENAULT MEGANE (99-00) FAR LAMBASI SAĞ ELEKTRİKLİ (1-REFLEKTÖRLÜ)
RENAULT MEGANE (99-00) FAR LAMBASI SOL ELEKTRİKLİ (1-REFLEKTÖRLÜ)
RENAULT MEGANE (99-02) SİS LAMBASI SAĞ
RENAULT MEGANE (99-02) SİS LAMBASI SOL
RENAULT MEGANE (99-02) STOP DIŞ LAMBASI SAĞ
RENAULT MEGANE (99-02) STOP DIŞ LAMBASI SOL
RENAULT MEGANE (00-02) FAR LAMBASI SAĞ ELEKTRİKLİ

9 Haber (3 Sayfa, 4 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)